0

О тборът на Арсенал победи Челси с 3:1 като домакин в мач от 34-ия кръг в английската Висша лига и се върна на върха във временното класиране със 78 точки, на две пред втория Манчестър Сити, който има 76 точки и два двубоя по-малко.

Тимът на Челси заема 12-а позиция в подреждането с 39 точки, колкото има и 13-ият Борнмът.

Норвежецът Мартин Йодегор отбеляза първите два гола за домакините в 18-ата и 31-ата минути, възползвайки се от грешки в защитата на „сините“ от Лондон. Гранит Джака асистира и при двете попадения.

Габриел Жезус се разписа в 34-ата за 3:0 от близко разстояние, а 21-годишният нападател Нони Мадуеке реализира за Челси в 65-ата минута.

Победата бе първа за Арсенал в последните пет мача на отбора във Висшата лига, докато Челси допусна четвърто поредно поражение и вече седем срещи е без успех в първенството.

Воденият от мениджъра Франк Лампард удължи негативната си серия на общо шест загуби и отбеляза едва втория си гол за осем мача.

„Всички бяха много наранени сред двубоя с Манчестър Сити. Използвахме гнева и разочарованието, за да стигнем до успеха в този мач. Ние не играхме нашия футбол тогава и искахме да покажем една различна страна. Мисля, че успяхме“, каза един от голмайсторите за Арсенал Мартин Йодегор.