0

Станимир Стоилов и  Гьозтепе подновиха първенството с гръм и трясък. "Жълто-червените" помляха лидера в турската Първа Лига Еюпспор с 5:1. Фиестата започна рано-рано.

Отборът на Мъри вкара два бързи гола. Кенет Обина Мама бе точен в 4-ата минута след асистенция на Билал Месауди. Малко след това двамата си размениха местата при 2:0.  В последната минута на първата част -  Еюпспор се върна в срещата. Джанер Еркин намери Ахмед Кутуджу.

През втората част на терена обаче имаше един отбор. Кенет Обина Мама и  в 54-ата минута спечели дузпа, която бе реализирана от Ялчън Каян. Четвърт час по-късно Ахмед Илдъз оползотвори асистенция на Давид Тиянич за 4:1. Илдъз оформи крайното 5:1 от дузпа в 88-ата минута.

Ивайло Петев и Университатя Крайова не успяха да постигнат победа в трети пореден мач от румънското първенство. "Синьо-белите" успяха да стигнат само до 2:2 с Арад.