0

В оденият от Станимир Стоилов Гьозтепе победи драматично Трабзонспор с 2:1 у дома в мач от десетия кръг на Суперлигата. С успеха „Гьоз-Гьоз“ се изкачи на петото място във временното класиране с актив от 15 точки, докато Трабзон е девети с 12.

Още в осмата минута преотстъпеният от Славия Исак Соле прати топката в мрежата на гостите, но попадението бе спорно отменено заради нарушение срещу вратаря. В 28-ата минута Гьозтепе остана с човек по-малко след директен червен картон на Антони Денис.

Час игра след началото на срещата Гьозтепе все пак поведе, като именно Соле се разписа отблизо с глава. В 64-ата минута Симон Банза изравни за Трабзонспор от дузпа. В добавеното време на срещата „Гьоз-Гьоз“ стигна до трите точки с гол на Давид Тиянич.