0

Ю вентус спечели с 1:0 като гост срещу Милан в дербито от 9-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Мануел Локатели в 63-ата минута. Още в 40-ата минута Милан остана с човек по-малко заради червения картон на централния бранител Малик Тиау.

Бившият играч на Милан Локатели се разписа след първия точен удар към вратата на „росонерите“. Полузащитникът стреля извън наказателното поле, като топката се отби от резервата Раде Крунич и спря в мрежата на Миранте.

Попадението даде импулс на футболистите на Ювентус и те държаха инициативата до края на двубоя, който спечелиха в крайна сметка с 1:0.

Победата доближи Юве (20) на точка от Милан (21), а начело е Интер (22) с една пред „росонерите“.