0

К оул Палмър вкара два пъти след 100-ата минута за своя хеттрик, който спечели на Челси забележителна победа с 4:3 над Манчестър Юнайтед.

При това след като „сините“ накараха своите фенове да се сдухат от факта, че приятният аванс 2:0 отиде по дяволите и „червените дяволи“ поведоха с 3:2.

Най-късният победен гол в историята на Висшата лига, отбелязан след 100 минути и 39 секунди, шокира Юнайтед, който водеше през девет минути от добавеното време, изстреля „Стамфорд Бридж“ в зверски делириум.

Двата късни удара бяха финал на шеметна игра, започнала на скорост още в 4-ата мин., когато капитанът на Челси Конър Галахър откри.

В 19-ата мин. Палмър удвои от дузпа, отсъдена за фаул на Антъни срещу Кукурела.

Тогава дойде ред на Алехандро Гарначо да оживи червената агитка с гол в 34-ата мин. и за наказание на калпавия пас на Мойсес Кайседо. В 39-ата резултатът вече бе изравнен 2:2 – Бруно Фернандеш прати с глава топката неспасяемо вдясно от вратаря на Челси Джордже Петрович, центрира му я от ляво Диого Далот.

След почивката отново Гарначо се изяви и изведе Юнайтед напред в резултата в 67-ата мин., също с глава, като бутна топката край неразчетено излезлия Петрович при центриране с външната страна на левачката на Антъни отдясно.

3:2 за „червените дяволи“ изглеждаше крайният резултат до 100-ата мин., когато отново Палмър пак се засили да бие дузпа, отсъдена за фаул на Далот срещу резервата в пеналта: 3:3 с удар с левия крак отново, както и първата, в левия ъгъл на вратаря Онана.

Оставаше кулминацията в лудия мач и тя дойде в 101-ата мин. отново чрез играча на мача Палмър, потърсил топката от изпълнен по земя корнер, а късметът му в тази вечер се усмихна и при удара му, станал неспасяем с отчайващ за гостите рикошет от Мактоминей: 4:3 за начало на наистина дивашките сцени на изтормозения от своите този сезон "Стамфорд Бридж".

Англия, Висша лига, четвъртък:

Ливърпул - Шефилд Юнайтед 3:1

Нунес 17, МакАлистър 76, Гакпо 90; Брадли 58 автогол

Челси - Ман Юнайтед 4:3

Галахър 4, Палмър 19 дузпа, 90+10 дузпа, 90+11; Гарначо 34, 67, Бруно Фернандеш 39