0

В олфсбург победи с категоричното 6:0 тима на Фрайбург в среща от 16-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите започнаха кръга от втора позиция и имаха възможност с победа да стопят до две точки разликата с лидера Байерн. Вместо това обаче играчите на Фрайбург изглеждаха отчайващо на "Фолксваген Арена" и претърпяха едно най-тежките поражения в историята си.

Домакините от Волфсбург предрешиха изхода на срещата още преди почивката. Във втората минута Патрик Вимер откри резултата, след като бе оставен очи в очи с вратаря на Фрайбург Марк Флекен. В 28-мата минута Йонас Винд покачи на 2:0, а отново датчанинът реализира за 3:0 в 37-мата минута.

"Вълците" продължиха да доминират напълно и през второто полувреме, в което стигнаха до нови три гола. Техни автори се оказаха Яник Герхард, Ридле Баку и Лука Валдшмид, който оформи крайния резултат от дузпа в добавеното време.

За Волфсбург победата е пета поредна в Бундеслигата и с нея тимът излезе на шесто място в класирането с 26 точки. Фрайбург е четвърти с 30.

Също с по 30 точки, но с по-добра голова разлика пред Фрайбург са отборите на Айнтрахт Франкфурт и Унион Берлин.