0

М анчестър Юнайтед и Ливърпул изиграха за втори път в последните седмици спиращо дъха дерби, като и този път двата отбора не успяха да стигнат до победата – 2:2.

В римейк на 1/4-финала от ФА Къп, когато дуелът завърши при резултат 2:2 в редовното време, то и този път на „Олд Трафорд“ двата тима записаха същия резултат след фантастичен футбол и голове в двете врати.

Ливърпул доминира изцяло през първото полувреме и стигна до първия гол чрез Луис Диас, а след 14-те нанесени удара към вратата на Андре Онана и нито един към вратата на гостите, мърсисайдци се оттеглиха с гол превес на почивката.

Второто полувреме „червените дяволи“ промениха доста детайли в тяхната игра и в 50-ата минута Бруно Фернандеш наказа кошмарна грешка на Джарел Куанса и Куивийн Келехър и с гол от 40 метра изравни резултата. Коби Мейноо реализира фантастичен гол във вратата на 19-кратния английски шампион в 68-ата минута, докато Мохамед Салах изравни резултата от дузпа в 84-ата минута.

По този начин Ливърпул не успя да възстанови лидерската си позиция във Висшата лига, като тимът има 71 точки, колкото и лидерът Арсенал. Лондонският тим е първи заради по-добрите си показатели при головата разлика. Манчестър Юнайтед остана на шестото място с 49 точки.