0

Б аскетболистите на Левски победиха Берое (Стара Загора) със 116:74 (35:20, 25:27, 31:13, 25:14) като домакин в София в първа среща от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже. В серията се играе до два успеха от три възможни мача. Вторият двубой ще се проведе на 5 май, четвъртък в Стара Загора. Домакините изиграха силен мач и се възползваха по най-добрия начин от проблемите на старозагорци, които бяха без двама от чуждестранните си състезатели – Обина Олека и Седариан Рейнс.

„Сините" стартираха уверено и със серия от 16:0 поведоха с 35:30 след първата четвърт. Берое намали за кратко до 10 точки, но домакините си върнаха по-солидния аванс, който достигна 19 точки по-малко от три минути преди почивката. След 20 минути игра резултатът бе 60:47 в полза на Левски, но скоро след подновяването на играта разликата достигна 22 точки. Домакините продължиха да доминират и дръпнаха с 31 точки при 87:56 три минути преди края на третата част. Левски водеше с 91:60 преди последните 10 минути и до финала контролираше двубоя, а най-голямата преднина достигна 42 точки.

Най-резултатен за победителите беше Зейн Ноулс с 28 точки и 8 борби, а Ивица Радич се включи с 24 точки и 8 борби. За Берое Антон Кук завърши с 22 точки, а Мартин Сотиров добави 18 точки 6 борби.