0

Ц СКА победи Левски за втори път в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се класира за полуфиналите, а за „сините“ сезонът завърши.

Навръх 75-годишнината на „червения“ клуб баскетболистите на Росен Барчовски надделяха над Левски с 87:79 (28:21, 21:12:, 17:26, 21:20) като гости в зала „Триадица“ в София.

Венцислав Петков бе най-резултатен за успеха на ЦСКА с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Таменанг Чо и Андрей Иванов допринесоха с по 16 точки.

За Левски Джон Флорвиъс се отчете с 24 точки и 7 борби, а Алън Арнет завърши с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции.

Съперник на „армейците“ в полуфиналната фаза ще бъде Балкан, който победи Берое в серията с 2-0 успеха, след като днес спечели с 91:72 (27:15, 21:14, 19:21, 24:22) като гост в Стара Загора.

Мануел Суарес оформи „дабъл-дабъл“ от 24 точки и 11 борби, а по 14 точки реализираха Христо Захариев и Денг Адел. Мача за Балкан пропуснаха Димитър Димитров и Пол Джаксън.

За Берое Роберт Георгиев отбеляза 15 точки, а по 13 вкараха Дарин Иванов и Александър Тодорович.

Бургаският Черноморец отстрани Спартак Плевен след успех със 75:29 (20:19, 17:17, 16:14, 22:19) като гост и 2-0 победи в серията. Черноморец очаква на полуфиналите победителя от двойката Рилски спортист – Академик Пловдив, където резултатът е равен и единствено в тази серия предстои трети мач.

Полуфиналите ще се проведат по системата до три победи до пет възможни мача. Домакин на първите две и евентуалната пета среща, ще бъде тимът с по-предно класиране. Планираните дати са 12, 14, 17, 19 и 22 май за двойката Балкан - ЦСКА и 13, 15, 18, 20 и 23 май за двойката Черноморец - Рилски спортист/Академик Пловдив.

Втори срещи от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), резултати:

Левски – ЦСКА – 79:87 (21:28, 12:21, 26:17, 20:11)
*ЦСКА спечели серията с 2:0 победи

Берое – Балкан – 72:91 (15:27, 14:21, 21:19, 22:24)
*Балкан спечели серията с 2:0 победи

Спартак Плевен – Черноморец – 69:75 (19:20, 17:17, 14:16, 19:22)
*Черноморец спечели серията с 2:0 победи

Академик Пловдив – Рилски спортист – 66:85 (14:20, 19:24, 19:24, 14:17)
*Резултатът в серията е равен 1:1 победи,