0

Б ерое Стара Загора защити Купата на България по баскетбол за жени, след като за трета поредна година се наложи над Монтана 2003 във финалния сблъсък. Въпреки че старозагорки бяха напред през целия мач, игран в зала „Триадица“ в София, в края се стигна до опасно приближаване на съперника и драматични моменти. В крайна сметка обаче Берое си тръгна с трофея след краен резултат 70:65.

Ударно начало с 11:2 даде тон в мача за Берое, като тимът остана напред през цялата първа част, след която водеше с 23:16. Въпреки че разликата на моменти падна до 2 точки, до почивката старозагорки задържаха водачеството за 43:35.

Темпото се запази след почивката, като в нито един момент Берое не успя да натрупа по-комфортна преднина, нито пък Монтана да настигне съперника си. Въпреки че през последната част разликата на моменти стана двуцифрена, в последните минути Монтана я сведе до едва три точки при 65:68. Тимът обаче не успя да стигне до нещо повече и загуби достойно срещата.

Ребека Тобин бе над всички с 22 точки и 12 борби за победителките, 12 точки вкара Виолина Кочева, а 11 – Теодора Динева.

За Монтана Виктория Стойчева отбеляза 15 точки, а с по 14 се включиха Санта Окоцките-Балткоиене и Христина Иванова (6 борби, 5 асистенции).