0

С ловенската звезда на Далас Маверикс Лука Дончич размаза домакините от Ню Орлиънс Пеликанс с феноменални 49 точки (със 7 тройки от 14 опита), 15 борби и 8 асистенции при победата със 125:118 като гост.

Бруталната първа четвърт на Дончич, в която той отбеляза 19 точки и изведе Маверикс до убедителните 45:27, беше решаваща за крайния резултат на мача.

Джален Брънсън добави 23 точки, Макси Клебер отбеляза 20, а Дориан Фини-Смит завърши с 14. Си Джей Макколъм наниза 38 точки за Ню Орлиънс.

С рецитала си срещу Пеликаните словенската суперзвезда подписа четвърти мач в кариерата си с поне 45 точки. Избухването на Дончич позволи на Маверикс да запишат 6 победи в последните си 7 мача, в които словенецът е вкарал общо 250 точки - съответно 49, 21, 45, 51, 33, 18 и 33, средно 35,7 точки на мач.

Миналия четвъртък Дончич счупи рекорда си в НБА миналия четвъртък с 51 точки (17 от 26 стрелби, 7 от 14 тройки), 9 борби и 6 асистенции при победата на Далас срещу Клипърс.

Лука Дончич има средни показатели за този сезон от 27 точки, 9 борби и 9 асистенции, цифри, които са близо до трипъл-дабъл средно на мач.

В друг от мачовете за вечерта в НБА Джоел Ембиид отбеляза 42 точки, а Филаделфия победи Милуоки със 123:120.  Ембиид отбеляза 14 от 21 удара и добави 14 борби, за да поведе тима си. Тобиас Харис добави 19 точки, 8 борби и 4 асистенции. Тайрис Макси завърши с 19 точки, а Жорж Нианг отбеляза 18. Янис Адетокунмпо бе лидер на Милуоки с 32 точки (при стрелба 13 от 23) плюс 11 борби и 9 асистенции. Холидей добави 24 точки и Крис Мидълтън завърши с 19, но той пропусна потенциално изравнителна тройка при последният опит за стрелба в мача.

Маркъс Морис-старши отбеляза 27 точки, а Люк Кенард добави 25 при победата на Лос Анджелис Клипърс над Хюстън със 142:111.

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Филаделфия 35 победи/23 загуби, Бостън 34/26, Торонто 32/25

Централна дивизия: Чикаго 38/21, Кливланд 35/23, Милуоки 36/24

Югоизточна дивизия: Маями 38/21, Атланта 28/30, Шарлът 29/31