0

В олейболистите от националния отбор на България сразиха дебютанта Турция с 3:1 (27:25, 25:20, 12:25, 25:22) на старта на последния турнир от тазгодишната Лига на нациите, записвайки трета победа в надпреварата.

Успехът в словенската столица Любляна дойде навръх юбилея на един от помощник-треньорите на италианския селекционер Джанлоренцо Бленджини – Франческо Кадеду, който стана на 50.

Най-резултатен от нашите бе Димитър Димитров с 15 точки. Аспарухов добави 13, а Грозданов – 12. По 8 записаха Петков и Татаров. България завърши със 7 аса и 5 блокади, а съперникът ни се отличи с 11 точки на мрежата. Регистрирахме и 35 грешки.

До момента българските рагаци на Бленджини са на 14-о място във временното общо класиране със само 3 победи, 6 загуби и 8 точки. Турците са зад националите ни с един успех, 8 загуби и 5 точки. Следващият съперник на България е Италия. Тимът ни ще има ден почивка, а срещата е в четвъртък, 20 юни, от 17,30 ч.