0

Б ългарският национален отбор по волейбол завърши достойно участието си на олимпийския квалификационен турнир за Париж 2024 в Сиан, Китай. Момчетата на Пламен Константинов спечелиха драматично срещу Белгия с 3:2 гейма (25:21, 23:25, 21:25, 25:22, 15:13) в последния си мач от Група С.

Българските волейболисти записаха победа №4 в Сиан, като с 3 загуби и 11 точки са четвърти във временното класиране. Поражението на Белгия най-вероятно е фатално за спечелване на олимпийска квота за Игрите в Париж 2024.

Този двубой, може би, бе последен за капитана на България Цветан Соколов, който преди началото на олимпийската квалификация сподели, че това е възможно. Цветан Соколов изигра много силен двубой и заби 27 точки (1 ас, 4 блока). Мартин Атанасов добави 16 точки (1 ас, 3 блока). Фере Регерс бе най-резултатен за Белгия с 26 точки (2 блока).