0

Д имитър Янакиев спечели сребърен медал на международния турнир по бадминтон в Коспикуа (Малта).

Българинът загуби на финала от водача в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан с 21:19, 17:21, 21:14 в оспорван мач, продължил 64 минути.

В първия гейм Янакиев водеше с три точки, но допусна обрат, а във втория преодоля пасив от 15:17 и след шест поредни успешни разигравания изравни резултата. В третата част той не издържа физически и след 14:21 остана на второ място.

Това е първи финал за Янакиев след тежка контузия на коляното, но вече показва, че се връща във форма.

По пътя си до мача за титлата националът записа четири поредни победи, а следващата седмица му предстои участие с тима на България на Европейската квалификация по бадминтон за смесени отбори в София.