0

Д ва медала спечелиха българските състезатели от финалите на уредите на Балканското първенство по спортна гимнастика, което се проведе в Истанбул. При младежите Наско Миков показа, че е най- добър на земя на Балканския полуостров. Състезателят на благоевградския Пирин заслужи първата  позиция  с оценка от 13.167 точки. Миков се размина на косъм от почетната стълбичка във финала на успоредка. Оценката от 12.300 точки му отреди четвъртата позиция. Във финалите на прескок и на  висилка той завърши шести с 12.216 и 10.733 точки. С медал при девойките се поздрави и  Никол Соколова. Възпитаничката на СКГСФ "Стрийт Уоркаут България" грабна  бронза във финала на земя с оценка от 11.900 точки.

Националката ни се бори и за отличията във финала на града, но с резултат от 9.500 точки завърши 7-а. При юношите и младежите българите записаха още  едно шесто, две седми и едно осмо място. Радослав Йотов от пловдивския "Спартак" влезе  в топ 6 в изпълненията на халки - 11.133 точки и е седми в тези на успоредка - 11.800 точки. Красимир Петков от "Гераниум" пък  е на седма позиция във финала на прескок с 11.967 точки, а осми във финала на халки е Любомир Станоев  ГСКСП "Любчо Солачки" с 10.133 точки.