0

Н ай-добрият ни тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети в мач от първия кръг на тенис турнира във Виена. Срещата между двамата е последна на централния корт във вторник и ще започне около 20:00 часа българско време.

Двамата вече имат един мач помежду си до този момент, в който българинът загуби на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година. Тогава италианецът надигра родната ни ракета с 6:4, 7:6 (3).

32-годишният Димитров достигна до полуфиналите във Виена през миналия сезон, където загуби от бъдещия шампион Даниил Медведев (Русия).

Медведев е  поставен под номер 1 и през настоящата кампания и ще защитава титлата си. Двамата може да се срещат отново още във втория кръг.

Германецът Александър Зверев, който е под номер 10 в световната ранглиста и е поставен под номер 5 в схемата, продължи към втория кръг на турнира. Той постигна успех над австриеца Себастиан Офнер с 6:4, 6:1.

В първия мач за деня чехът Иржи Лехечка се наложи над американеца Джей Джей Уилф с 6:4, 6:4. На осминафиналите Лехечка ще играе срещу руснака Карен Хачанов, който надигра сънародника си Роман Сафуилин също с 6:4, 6:4. Хачанов е поставен под номер 8 в схемата на силния турнир.

В следващата фаза продължава и италианецът Матео Арналди, който победи Алберт Рамос Виньолас със 7:6 (4), 7:6 (2) в много оспорван мач за близо 2 часа и 20 минути игра.