0

Голдън Стейт се наложи над Сакраменто със 113:98, като и двата отбора бяха с доста оредели състави. Стеф Къри вкара 15 точки в четвъртата част на мача, а общо завърши с 30. Уориърс е на 3-о място в Тихоокеанската дивизия с 25 победи и 6 поражения, малко след лидера Финикс.

Дреймънд Грийн добави 16 точки, както и 11 борби и 10 асистенции. За домакините от Сан Франсиско заради попадане в КОВИД-протокола не играха Андрю Уигинс и Джордан Пуул, както и Клей Томпсън и Джеймс Уайзмън поради други здравословни проблеми или спортни травми. Тимът им изоставаше в третата част, но след като в четвъртата тотално доминираха с 29:19, това беше достатъчно за крайната победа.

Тайризи Холибъртън беше най-резултатен за гостите от Сакраменто с 24 точки. В техните редици липсваха шестима играчи, в това число Де'Арън Фокс, Дейвион Мичъл заради КОВИД-зараза, както и Ричаун Холмс заради възпаление на окото.

Джоел Ембийд вкара 9 поредни точки в последните 1:22 минути на мача и завърши общо с 41 точки и 10 борби за успеха на Филаделфия със 108:103 над Бостън в първенството на НБА.

Сет Къри добави 26 точки, както и 7 асистенции, а Тобайъс Харис завърши мача с 25 и 7 борби. Филаделфия прекъсна серията си от три негативни мача и с 16 победи изпреварва днешния си съперник на 2-ото място в Атлантическата дивизия.

Бостън, които загубиха пет от последните си седем мача, имаха в лицето на Джейлън Браун своя топ-реализатор, който приключи с 30 точки. Джейсън Татъм със 17, 9 борби и 6 асистенции, както и Инис Фрийдъм с 15 точки и 11 рибаунда за Селтикс бяха другите им двама лидери в статистиката.

Юта Джаз победи Шарлът със 112:102 с 23 точки и 21 борби на Руди Гоберт. Джазмените са категорични лидери в Северозападната дивизия с 21 победи от 30 мача, докато Шарлът са на 3-о място в Югоизточната с баланс 16/17.

Боян Богданович също вкара 23 точки за Юта, а Донован Мичъл остана с 21. Те водеха с 22 точки през втората четвърт, както и със 17 8:30 минути преди края. 3:30 минути преди края обаче гостите обърнаха за 92:91. Но бързо след това Майк Конли със самостоятелен пробив и на пръв поглед странен изстрел отново даде преднина на домакините, които до края на мача не допуснаха изненади.

Тери Розиър се завърна на терена след 6 дни пауза с 20 точки, 14 от които бяха отбелязани в последните 8:10 минути на срещата. Ла Мело Бол и Майлс Бриджис останаха с 21 за Хорнетс.

Чикаго Булс се наложи над Хюстън Рокетс със 133:118 у дома и има преднина пред Кливланд на върха в Централната дивизия. ДеМар ДеРозан завърши с 26 точки, Коби Уайт остана с 24, а общо шестима играчи на Биковете приключиха срещата с двуцифрен личен актив. Чикаго също не остана настрана от списъка със заразени с КОВИД, като последно преди срещата при теста отпаднаха двама. Алекс Карузо трябваше да напусне терена през първото полувреме, след като изкълчи левия си глезен.

Лонцо Бол добави 19 за Чикаго, които поставиха рекорд за сезона с 66 точки на хора, които се появиха от пейката. За Хюстън, намиращи се на 4-о място в Югозападната дивизия, Крисчън Ууд беше най-точен с 23 точки и 11 борби, записвайки шести мач с 20 и повече точки.

Сан Антонио се наложи със 116:92 срещу Клипърс в мач на два отбора в средата на Западната конференция. Деджонти Мъри приключи мача с трипъл-дабъл за сметка на победителите, вкарвайки 24 пункта, както и 12 борби под кошовете и 13 асистенции. Пол Джордж се завърна на терена след пропуснати пет мача преди това, след като имаше разтежение на лакътната връзка. Той приключи мача с 25 точки за Лос Анджелис Клипърс, 8 от 18 опита от стрелба от стандартно разстояние.

Якоб Пьолтъл остана със 17 точки, взе и 11 борби за Спърс, а Келдон Джонсън завърши срещата с 12 точки и 12 рибаунда.