0

Б ългарските състезатели завоюваха 27 златни, 21 сребърни и 40 бронзови медала на Световната купа по кикбокс в унгарската столица Будапеща. Страната участва със 136 спортисти, които изиграха 222 срещи и взеха 88 медала.

В тежкото направление на ринг България се представи отлично, като от общо 25 мача излъчи 11 носители на Световна купа. Шестима спечелиха сребро, след като отстъпиха финалните си битки, а осем родни кикбоксьори ще се завърнат с бронзови отличия.

Безспорно най-добро и запомнящо се представяне на ринг направи Али Юзеир, който взе Световната купа в категория до 81 кг стил К-1, след четири победи - всички постигнати с нокаут.

На татами националите взеха 15 златни, 14 сребърни и 30 бронзови медала.

Теодор Поповски стана носител на две световни купи в категория до 57 кг и до 63 кг в стил пойнт файтинг.

Моника Петкова ще се завърне с две титли в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, категория до 50 кг.

Капитанът на националите Кристина Николова спечели три сребърни отличия в кат до 55 кг в три различни стила -  пойнт файтинг, лайт контакт и киклайт контакт.

Страната ни зае 5-о място в класирането по медали, където шампиони станаха представителите на домакините от Унгария.  Кампанията на Световните купи за тази година ще завърши през месец септември в Узбекистан.

29-о издание на Световната купа в Будапеща (Унгария) събра в зала "Bоок Hall" 3336 състезатели от 50 държави.