0

О тборът на ЦСКА се наложи над Черно море с 3:0 (25:17, 25:14, 25:18) в своята зала "Васил Симов" в първия мач от 13-ия кръг на волейболното първенство при мъжете, информира БТА.

Благодарение на спечелените три точки отборът на Александър Попов излезе временно на първо място в класирането, с мач повече от шампиона Хебър, който гостува в неделя на третия Левски София.

ЦСКА не остави съмнения в превъзходството си и в трите гейма. Гостите от Варна успяха да поведат в резултата само в началото на мача, но "червените" направиха бързо обрат.

Най-резултатен за победителите бе Димитър Димитров, който реализира 20 точки. С 13 за "червените" завърши Александър Симеонов.

13 точки за Черно море отбеляза Норман Недков.

Нефтохимик 2010 постигна лесна победа с 3:0 (25:21, 25:10, 25:13) у дома срещу Берое 2016 в среща от 13-ия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.
Бургазлии, които излязоха на второ място във временното класиране, имаха пълно превъзходство през целия мач и бяха особено убедителни в изявите си във втория и третия гейм.
В първата част домакините поведоха с 13:6 и затвърдиха аванса си при 25:21. В останалите периоди от двубоя Нефтохимик 2010 категорично надигра старозагорци, които спечелиха съответно 10 и 13 точки във втория и третия гейм.
За най-полезен в мача беше избран Аксел Трухчев от домакините.
Берое остава на седмо място в класирането.