0

Н осителят на 3 титли от Големия шлем Стан Вавринка (Швейцария) постигна трудна победа на старта на турнира по тенис на трева в лондонския „Куинс Клъб“ с награден фонд 2,275 милиона евро.

37-годишният Вавринка, който в момента заема 290-о място в световната ранглиста, надигра американеца Франсис Тиафо със 7:6(2), 6:7(6), 7:6(5) в мач, продължил 2 часа и 51 минути.

Двубоят бе първи за швейцарския тенисист на тревна настилка от „Уимбълдън“ през 2019 година. „Това беше доста отдавна“, заяви Вавринка през смях. „Никога не съм смятал тревата за най-успешната за мен настилка, но днес беше страхотно. Чудесен мач. Франсис ми е голям приятел, играхме на двойки заедно. Винаги правим голяма битка, когато се срещаме, така че съм щастлив, че успях да продължа напред“, добави Стан Вавринка след мача.

Швейцарецът пропусна мачбол при 6:5 в тайбрека на втория сет, а американецът водеше с 5:4 и 30:0 в третия сет. Вавринка обаче върна пробива, който допусна в първия гейм, изравни и в третия пореден тайбрек стигна до победата.

„На моята възраст отнема време да върна ритъма си след толкова време извън корта. Наслаждавам се на атмосферата“, каза още Стан Вавринка.

Следващият му противник ще бъде победителят от мача между шестия в схемата канадец Денис Шаповалов и американеца Томи Пол, чийто мач снощи бе прекъснат при 4:6, 6:2 заради настъпилата тъмнина. Вавринка вече получи "уайлд кард" за предстоящия турнир "Уимбълдън".