0

Н ай-успешният играч в историята на Националната футболна лига (НФЛ) на САЩ Том Брейди записа ново постижение в славната си кариера при победата на Тампа Бей Бъкъниърс със 17:16 над гостуващия Ню Орлиънс Сейнтс.

С двата си тъчдаун паса в последните три минути на мача Брейди регистрира 44-тата си победа с обрат в четвъртата четвърт или продължението. Така той изпревари бившия куотърбек на Индианаполис Колтс и Денвър Бронкос Пейтън Менинг, който също имаше 43 победи от изоставане.

45-годишният Брейди завърши двубоя с 36 успешни подавания от 54 опита за общо 281 ярда, като намери Рашаад Уайд 3 секунди преди края на редовното време с 6-ярдов пас за победата. Тампа Бей изоставаше с 3:10 на полувремето и с 3:16 преди Брейди да поеме нещата в свои ръце.

С успеха Тампа Бей остава начело на Южната дивизия в Националната футболна конференция с 6 победи и 6 загуби. Ню Орлиънс е на последното четвърто място в дивизията с 4 успеха и 9 поражения.