0

М ирела Демирева спечели първото място при дамите на специализирания за скок на височина турнир в Удине (Ит). В надпреварата при мъжете Тихомир Иванов се нареди пети.
Атлет №1 на България за 2021 г. Демирева триумфира със 190 см, които преодоля от първи опит. Преди това тя направи две грешки на началната си височина от 186 см, където прави и трети скок. На 188 см успя от раз, съобщи bgathletic.com
Нейни подгласнички станаха Елла Юнила (Фин) – 188 см, и Лиа Апостоловски (Слвн) – 186 см.

За Демирева постижението от 190 см е лично за сезона. Тя имаше още един старт през 2022 г. - в Карлсруе в края на януари, където преодоля 184 см.

В Удине Тихомир Иванов пък се справи с кота на летвата от 220 см за пето място в подреждането при мъжете. Той не направи нито една грешка до тази височина, като премина последователно през 204 см, 208 см, 212 см, 216 см. На 220 см му бяха нужни и трите му опита.

Шампионското място завоюва атлетът с неутрален статут Иля Иванюк - 229 см. Томас Кармо (Бел) стана втори с 223 см. Третото място зае Луис Енрике Заяс (Куба) – 220 см, преодолени от първи опит. Преди Иванов се вмъкна и Андри Проценко (Укр) – също с 220 см, но от втори опит.

Тихомир също имаше още един турнир преди състезанието в Удине – в чешкия Нежвижди в края на миналия месец. Там той записа 215 см.