0

Ц ветелин Мартинов стана шампион на Европейската купа по джудо за кадети в Копер (Словения), съобщават от българската федерация.

Състезателят на ЦСКА записа пет победи в най-леката категория до 50 кг, като на финала се справи с французина Енцо Пенес след златна точка в продължението. Двубоят продължи 4:49 минути.

Това беше втора среща за Мартинов, завършила със златна точка. Четвъртфиналът срещу унгареца Милан Сабо бе най-дълъг, продължил 7:14 минути, а съперникът му загуби, след като получи три наказания.

Мартин записа още победи над Франческо Лей (Италия) на старта, както и срещу и германците Юлиус Китагава и Леон Херман на полуфинала.

Тимът е воден от Петя Сариева. В неделя надпреварата продължава с останалите категории.

Междувременно, Йоана Манова записа най-предно класиране от българите в първия ден на Европейската купа по джудо в Сараево (Босна и Херцеговина).

Националката зае пета позиция. Тя постигна две победи и две загуби, а в битката за бронза отстъпи пред Лейла Мазузи (Словакия) след три предупреждения в категория до 63 килограма.

На старта Манова победи Аиша Нуркович (Черна гора), след това отстъпи пред Бригита Варга (Унгария), но после се реваншира с успех в репешажите срещу Дебора Джакова (Косово).

Утре надпреварата продължава с останалите категории. Тимът е воден от треньора Костадин Топалов.