0

Б орислава Христова и съотборничките ѝ от Гожов постигнаха най-изразителната си победа през настоящия сезон в полското първенство. Баскетболната националка и отборът ѝ минаха границата от 100 точки за първи път през кампанията, след като разбиха Полония (Варшава) със 112:82 (32:21, 28:17, 20:21, 32:23) в среща от 14-ия кръг на местния елит, съобщи БТА.

Христова имаше огромен принос за чудесната победа на своя отбор, след като записа 25 точки, 2 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за само 24 минути на паркета. Рекордьорката на университета Вашингтон Стейт завърши мача с изключителна успеваемост от игра, като отбеляза цели 6 тройки от 6-те си опита зад дъгата, включително и 3 от 4 от зоната за две точки.

От нейните съотборнички най-резултатна бе американката Стефани Джоунс с 30 точки.

Това бе четвърта поредна победа за Борислава Христова и отбора ѝ, като във временното класиране тимът се намира на третата позиция с баланс от 8-5. Следващият двубой на българката и Гожов е на 9 януари, когато гостуват на Люблин.