0

Б ългарският пилот във Формула 3 Никола Цолов записа две класирания в Tоп 20 в двете състезания на "Ред Бул Ринг", където този уикенд се проведе шестия кръг от сезона.

В спринтовото състезание българинът, за когото 2023 година е дебютен сезон във Формула 3, завърши 16-и, като за него това беше първата му надпревара в шампионата на мокро. Цолов се адаптира бързо на трудното трасе и през втората половина на състезанието успя да намери скорост и да си върне загубените позиции в началото на състезанието.

В основната надпревара днес, което вече беше на сухо, Цолов стартира 17-и, опита се да мине напред, но както и в някои от предишните надпревари, балансът на колата му отново не беше на ниво и на финала той остана 19-и. В началото той успя да си пробие път до 15-ата позиция, но след това нямаше достатъчно сцепление и скорост за нещо повече.

Сезонът във Формула 3 продължава другия уикенд на британската писта "Силвърстоун".