0

А лександър Везенков вкара три точки при поражение на Сакраменто Кингс със 112:117 срещу Ню Орлиънс Пеликанс в мач от редовния сезон на НБА. Кингс все още са лидери в Тихоокеанскаата дивизия, но при равенство в баланса с Финикс Сънс.

Везенков игра 10:14 минути и добави две борби към актива си. Той пропусна предишната загуба в Ню Орлиънс преди 3 дни заради болки в палеца на лявата ръка. Тогава "Кралете" паднаха с 93:129, сега предстоят два мача помежду им в Сакраменто.

Без контузения Везенков: Сакраменто отнесе голям бой от „пеликаните“ в Ню Орлиънс

Двата отбора стартираха равностойно и разменяха лидерството четири пъти във втората четвъртина. Играчите на Сакраменто обаче пропуснаха поредица от стрелби след преполовяването на частта и Пеликанс изградиха преднина от 17 точки.

Везенков сложи край на лошата серия с тройка 17 секунди преди сирената и съкрати пасива на отбора си на шест точки за полувремето.

Сакраменто заличи пасива си след почивката и изравняваше на три пъти Пеликанс, но поредица от точни стрелби на Зайън Уилямсън и Брендън Инграм дадоха преднина на Ню Орлиънс при 113:108 само минута и половина преди края. Малик Монк обаче вкара два пъти от нарушение, но Де'Арън Фокс пропусна стрелба за изравняване при 37 оставащи секунди по часовник.

Уилямсън отбеляза 25 точки за Пеликанс, а Инграм добави 23. Йонас Валанчунас записа дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби, докато за Сакраменто най-резултатен бе Де'Арън Докс с 26. Кингс обаче отстъпиха на Пеликанс за втори път в рамките на три дни.

Първенство на Националната баксетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Шарлът - Вашингтон - 117:114
Орландо - Денвър - 124:119
Бостън - Милуоки - 119:116
Атланта - Бруклин - 147:145 след продължение
Индиана - Торонто - 131:132
Кливланд - Маями - 96:129
Сан Антонио - ЛА Клипърс - 102:109
Оклахома Сити - Чикаго - 116:102