0

Д жордан Тъкър отбеляза пет тройки и 41 точки, а Черноморец се изкачи на второ място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след категорична победа в София със 104:94 (26:17, 25:21, 29:33, 24:23) срещу Левски в мач от 27-ия кръг от редовния сезон. Така бургазлии взеха реванш за драматичната си загуба на полуфинала за Купата на България срещу "сините", след която треньорът им Васил Евтимов изригна за "нагласен финал" между ЦСКА и Левски.

Мачът за първенството започна с фалстарт, след като покривът в зала "Триадица" прокапа в самото начало. Играта обаче бе подновена бързо и Черноморец поведе за първи път с тройка на Тъкър за 7:4.

Въпреки че допуснаха изравняване за 10:10, бургазлиите повече не отстъпиха в резултата до края на мача. Те затвориха първата част с поредни кошове и пет точки на Брайс Нзе, който с тройката си четири секунди преди края даде преднина на гостите при 26:17.

Черноморец натрупа още четири точки преднина във втората четвъртина за сбор от 13 на полувремето. Левски пък успя да съкрати само три точки от пасива си до края и носителите на Купата на България отстъпиха на собствен терен с 94:104.

След поражението Левски е седми в класирането с 36 точки и една по-малко от Берое. Черноморец пък е втори с шест точки зад лидера Рилски спортист и равенство с третия Балкан.

Тъкър финишира двубоя в София с изключителна успеваемост в стрелбата. Той бе точен в 57% от опитите от игра и убийствените 62% от тройката при 5/8 точни изстрели. Симеон Лепичев добави 22 точки и шест борби, колкото записа и Тъкър.

За Левски най-резултатни с по 18 точки бяха Алан Арнет и Златин Георгиев.