0

Д ерик Уайт вкара стрелба от зоната за три точки 45 секунди преди края и Бостън Селтикс елиминира Индиана Пейсърс в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) след победа със 105:102 в четвъртия мач.
Селтикс ще играят за титлата в НБА за втори път в последните три години, а съперник най-вероятно ще бъде Далас. Маверикс, които водят с 3:0 срещу Минесота Тимбъруулвс, а такава преднина, сочи статистиката, не се преодолява.

Бостън, безапелационен лидер в редовния сезон на НБА, вече точи зъби за абсолютния рекорд от 18 титли (в момента Селтикс и Лейкърс имат по 17).

Джейлън Браун наниза 29 точки, а Джейсъм Тейтъм добави дабъл-дабъл за Селтикс с 24 точки, 13 борби и осем асистенции.

Андрю Нембард пък бе най-добрият играч за храбрите Пейсърс с 24 точки и личен рекорд в плейофите с десет борби.

Бостън заличи пасив от девет точки в последната четвъртина, а кулминацията бе тройката на Уайт в последната минута. Той бе оставен сам вдясно от коша на Индиана и получи топката от Браун, след което наниза стрелбата необезпокояван.

Така Бостън записа втори голям обрат като гост, след като в мач номер 3 изоставаше с осем точки 2:38 минути преди края.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), финал на Източната конференция:

Индиана - Бостън - 102:105
* Бостън се класира на финала за титлата с 4:0 победи в серията с Пейсърс.