0

Б ългария спечели сребърните медали на 3х3 турнира от Европейската отборна купа по баскетбол в Братислава (Словакия). На финала момичетата ни отстъпиха пред Словения с 6:21, като това беше едва втората им загуба в надпреварата. Бронзовите медали завоюва тимът на Австрия.

Отборът беше в състав Мина Василева, Валентина Веселинова, Ема Динчева и Елена Драгоева. Само преди дни Драгоева беше и в националния тим за момичета U17, завършил четвърти на Европейското първенство по баскетбол 3х3 в Крит.

Основната цел на проекта European Team Cup е да насърчи участието в спорт и физическа активност и да популяризира ползите за здравето от мини футбол, баскетбол 3x3 и плажен волейбол сред младежите в тази възраст.

Фокусът пада и върху социалната отговорност и насърчаването на участниците да допринасят активно за своите общности. Предлага им се възможността да участват в смислени доброволчески дейности, които решават социални проблеми и водят до положителна промяна.