0

О тборът на Олимпиакос победи италианския Армани Олимпия Милано с 82:66 (27:15, 17:23, 15:6, 23:22) като домакин в Гърция в среща от 17-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. В игра за домакините се завърна българският национал Александър Везенков, който пропусна предишните два мача на Олимпиакос заради травма, припомня БТА.

Успехът бе втори пореден и общо 11-и в турнира от началото на сезона за Олимпиакос, който излезе на първо място във временното класиране преди изиграването на всички двубои от кръга.

Италианският тим допусна 11-а загуба от 17 мача в Евролигата и заема 15-а позиция.

Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков завърши с 8 точки, 3 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 21 минути на терена, включвайки се от резервната скамейка.

Баскетболистите на Олимпиакос водеха с 44:38 на почивката, а през второто полувреме контролираха двубоя, като преди четвъртата част резултатът бе 59:44.

Най-резултатен за успеха на домакините бе Алек Питърс с 16 точки и 5 борби, а Томас Уокъп добави 10 точки и 4 борби. Били Барън се отчете с 12 точки и 3 асистенции за гостите от Милано.

За Олимпиакос предстоят две гостувания, като на 10 януари тимът ще излезе срещу Монако, а два дни по-късно Александър Везенков и съотборниците му ще се изправят срещу Виртус Болоня.