0

Б ългарската звезда - Александър Везенков, изигра силни 12 минути при загубата на неговия Сакраменто Кингс от Голдън Стейт Уориърс със 114:122 точки (29:24, 28:36, 27:39, 30:23) у дома в мач от редовния сезон на НБА.

За Везенков това бе втори официален двубой в Лигата и първи пред домакинска публика.

Той реализира 10 точки и 1 борба.

MVP на Евролигата за миналия сезон наниза 8 точки през първото полувреме, но получи само 3 минути игра през второто.

Националът бе 4/6 при стрелбата си от игра, включително 2/4 от тройката, като една от стрелбите му в края на втората четвърт бе от собствената половина, така че той отново може да се поздрави с висока успеваемост.

Везенков започна двубоя на пейката и влезе в игра 5:33 минути преди края на първата част при резултат 12:13. Две минути по-късно той реализира тройка, а след още една минута отново бе точен от далечно разстояние. Българският баскетболист остана на паркета и в началото на втората четвърт, като вкара още две точки, преди да бъде изваден при резултат 41:33 в полза на Сакраменто. Треньорът Майк Браун пусна в игра Везенков отново 2:44 минути преди края на третата част, а тежкото крило направи една забивка, но в края тази част бе изваден и не се появи в заключителната част.

Така той изкара общо 12:16 минути на корта, в които реализира 4 стрелби от 6 опита, вкара 10 точки и взе 1 борба в защита. Везенков бе един от четиримата играчи на Сакраменто с положителен баланс на паркета (+1).

Голямата звезда на „воините“ - Стеф Къри, завърши срещата с 41 точки при 14/19 стрелба от игра, включително 7/10 от тройката.

Ди'Аарън Фокс бе най-полезен за Сакраменто със своите 39 точки. Домантас Сабонис се отличи с 19 точки, 18 борби, 7 асистенции и 5 откраднати топки, Кийгън Мъри завърши с 16 точки и 7 борби, а Харисън Барнс и Александър Везенков отбелязаха по 10 точки.