0

„Левски“ изигра най-слабата си проверка през тази зима и отстъпи с 0:1 срещу турския „Генчлербирлиги“, който е на 12-о място в местната втора дивизия. Това бе четвъртата контрола за “сините” от подготвителния лагер в Белек, като родният тим остана без победа - 3 равенства и една загуба.

Единственото попадение в мача бе дело на Илкер Каракаш в 71-ата минута от дузпа. Двата тима удариха по една греда, като за “сините” това стори Ради Цонев, а преди това и гол на Бари бе отменен заради спорна засада. Двубоят бе изгледан от собственика на "сините" Наско Сираков и новото попълнение на тима Сундберг, който пристигна днес в лагера на тима.

Защитникът пропусна голяма част от подготовката на столичани, тъй като бе ангажиран с националния си отбор Гамбия при дебютното му участие на турнира за Купата на африканските нации. Гамбийците отпаднаха от Камерун на четвъртфиналите в надпреварата. Очаква се неофициалният дебют на Сундберг да бъде в контролата на Левски срещу "Динамо" (Киев), която е в петък.

"Никоя загуба не е приятна, дори и в контрола. Още повече, че не успяхме да вкараме гол. Но съм доволен от старанието и желанието, беше полезен мач“, сподели след срещата треньорът на „Левски“ Станимир Стоилов.

В същото време „Лудогорец“ се наложи с минималното 1:0 над грузинския „Динамо“ (Тбилиси) в контролна среща, провела се в Турция.

Това бе и последна проверка за момчетата на Анте Шимунджа на турска земя, за които следващата седмица стартира Първа лига. Иначе двата тима изиграха сравнително равностоен мач, като положения имаше и пред двете врати. Въпреки това падна само едно попадение, реализирано от Стефан Баджи в 69-ата минута.

„Динамо“ на два пъти удари страничния стълб на Серджио Падт, а в 75-ата минута бе отменен гол на Габедава. Впечатление в срещата направи честата нужда от влизането медицински екип на терена заради немалкото сблъсъци между играчи на двата тима. Това е втора победа за „Лудогорец“ на лагера, като освен това "орлите" имат още две равенства и една загуба.