В исокопоставени служители в администрацията на американския президент Доналд Тръмп подложиха на остра критика венецуелския опозиционен лидер Мария Корина Мачадо. Причината са нейните опити да се завърне в родината си веднага след опустошителното земетресение. Според Вашингтон действията ѝ брутално отклоняват вниманието от организираната със съдействието на САЩ хуманитарна помощ.

Гротескна спекулация за личен интерес

НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ГРЯХ: Мачадо няма да е президент на Венецуела, отказала да подари Нобела си на Тръмп!

Висши представители на американската власт не спестиха тежки думи по адрес на опозиционерката. Един от служителите в администрацията дефинира поведението ѝ като чиста и гротескна политическа спекулация. Друг представител добави, че Мачадо единствено иска да се снима как раздава американските помощи, преследвайки само своите лични интереси.

Отрязани амбиции и дипломатически хаос

ВИЗИТА: Венецуелският опозиционен лидер Мачадо пристига във Вашингтон

Оказа се, че Мачадо многократно е притискала държавния секретар Марко Рубио и други висши американски представители. Тя е настоявала за съдействие за завръщането си и е искала да участва в разпределението на пратките. Администрацията на САЩ обаче категорично е отхвърлила нейните искания. Опитите на Мачадо да се добере до Венецуела през Кюрасао и Панама претърпяха пълен провал и създадоха излишни дипломатически усложнения.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

Добавете „Телеграф“ сред предпочитаните си източници в Google