М айстори ковачи от Банско изковаха уникална желязна цигулка, докато ритъмът на джаза владее града под Тодорка. С умение, сърце и желание Радослав Сарафов, Евгени Йорданов и Мирослав Андонов вложиха всичко от себе си, за да сътворят една малка, но специална скулптура.
Първоначално замисълът им бил друг, но в последния момент решили да й дадат още по-голяма стойност.
Надежда
Те я обявяват на търг, а събраните средства ще дарят на фондация "Банско за теб", която събира средства за 14-годишния Благовест, който падна от четвъртия етаж на хотел в Китен. Търгът се проведе пред централния вход на църквата в Банско. Можеше да се наддава и онлайн. „Вашата подкрепа е повече от важна - тя ще превърне изкуството в помощ и надежда! Първоначалната цена е 1500 лева“, написа Радослав Сарафов във Facebook. Кметът Стойчо Баненски също подчерта, че във веселието на джаза благотворителността в Банско не стихва. И този път сърцата на хората са отворени – към доброто, към изкуството, към надеждата.
Добрина
„Радослав Сарафов – човекът с мисия и сърце, обединява усилията си с Евгени Йорданов и Мирослав Андонов, за да даде форма на едно събитие, което не се забравя. С организирането на този търг те припомнят човечност и вдъхват надежда“, сподели градоначалникът. Тримата майстори, които стоят зад изобретяването и идеята за благотворителния търг на уникалната желязна цигулка Blacksmith Jazz, наистина показват как се гради добрина – с изкуство, с действие, с душа. Този инструмент не е просто музика, той е символ, че когато се съберат майсторството на ковача, душата на джаза и щедростта на хората се случват чудеса.
