Х ристо Стоичков ще пее и с легендарния оркестър „Канарите“, след като направи хит с братя Аргирови и Тони Димитрова.
Песента „Българи сме още“ отново е проект на прочутите близнаци, по музика на големия композитор Стефан Димитров, а стиховете са на кралицата на любовната поезия Маргарита Петкова.
Етно
„Това е етнопесен, в ритъм 9/8. Когато Стефан ни я предложи, му казах, че не е в нашата стилистика, но ще помислим. На другия ден се видяхме със Стоичков и му я пуснах. Той каза: „Майна, това ще ви е най-хубавата песен“. Питах го ще участва ли, а отговорът му беше: „Разбира се“. После решихме проектът да е „Братя Аргирови, Христо Стоичков и приятели“, като поканихме за гост-изпълнители Тони Димитрова, Дони и „Канарите“, Стефан също участва. Режисьор на клипа е Васил Стефанов. Премиерата му ще е на юбилея на Христо на 8 февруари по БНТ, а песента за пръв път ще прозвучи по БГ радио този петък в „Любими песни за любими хора“, разказа пред „Телеграф“ Благовест Аргиров.
Густо
„Големият композитор Стефан Димитров се обърна към Наско дали „Канарите“, като най-обичания български оркестър, биха участвали в нея, тъй като песента е т.нар. „девятка“. Съгласихме се. Песента е за България, много запомняща се, а клипът е разнообразен и показва най-хубавите места из страната. С братя Аргирови се запознахме сега, докато със Стефан сме имали много професионални срещи през годините. Още преди 20 г. ни покани в концерта за Гого от „Тоника“ в НДК и бяхме единственият оркестър в програмата. Пак по онова време Атанас Стоев написа песента „Густо, майна, филибето“, в която пеем за най-видните пловдивчани, сред които и Стоичков“, разказа пред „Телеграф“ солистката на „Канарите“ Надя Стоева.
Лео Богдановски



















