.Доста се уморихме, това е състезателния живот. Другата седмица пак имаме състезания", започна 15-годишната Малена Замфирова. Тя и брат й Тервел дадоха интервю за БНТ.. "Постига се трудно, с много работа, с подготовка, която започва още на 5-6 годишна възраст. После с тренировки в много спортове, капка по капка вир става", разкри Тервел, който спечели два златни медала в индивидуалните стартове на световното първенство за младежи и девойки тази седмица.
"Шансът да се състезавам отборно съм го имал и преди, но не и със сестра ми. Така че това е съвсем различна емоция. Отборното състезание, когато срещу името ти пише България, усеща се по съвсем различен начин", сподели Тервел. "Бързо отмина емоцията. Целият този успех се дължи на брат ми, който беше с мен, което е много успокоително. Също така цялата подготовка за бордове, защото когато се кача горе, той е човекът, който ми подотви борда, докато аз можех да се концентрирам, да си почина, да се успокоя и трябваше да ме пусне на старта. Защото за мен е много важно той да е до мен. Ако той не беше до мен, не знам дали щях да направя тези резултати", откровена е Малена.
"Аз съм сега като играещ треньор, участвам в нейната подготовка и на самото състезание. За нас е полезно като екип. Мога да тествам трасето, съвсем различно е, когато и аз съм вътре в състезанието, не е като да го гледам отстрани, така че мога много да й помогна", добави Тервел.
Двамата са се занимавали с много и различни спортове, което твърдят, че им е помогнало за днешните успехи. "Това те изгражда много и като човек и като спортист. Всеки спорт ти дава по малко, това е първа година за мен, в която се занимавам със сноуборд", разкри Малена Замфирова. "Образователната система на спорта те учи на качества, които се оказват много полезни в живота. Спортът ни учи да стигнем до край", убеден е 20-годишният Тервел Замфиров.