0

Б отев Враца и Спартак Варна направиха равенство - 1:1, в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Срещата може да се нарече и битка на новите треньори, след като и двата тима смениха наставниците си по време на паузата за националните отбори. Христо Янев се завърна начело на Ботев, след като спаси отбора в елита, а начело на Спартак застана Кириакос Георгиу.

Варненци излязоха напред в резултата чрез автогол на Мартин Бачев в 56-ата минута, но капитанът на Ботев Даниел Генов изравни четвърт част преди края на срещата.

Гостите могат повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, тъй като имаха инициативата, особено в края на срещата.

Със спечелената точка във Враца Спартак излезе поне временно на второ място в класирането с 15. Ботев пък изпревари Крумовград и със 7 точки вече е на 12-а позиция.