0

Н осителят на купата Ботев Пловдив започна новия шампионат с успех с 3:1 над адаша си от Враца. Мачът се игра под връх Околчица на изключително твърд и оплешивял терен, по който топката подскачаше като жива. Решаващи за целия резултат се оказаха 23 минути от второто полувреме, когато паднаха всички голове.

2 пъти за победата на „канарчетата” бе точен хърватинът Мартин Секулич (54, 57), а веднъж се разписа Янис Карабельов (77). За домакините от Ботев Враца вкара Даниел Генов (60). Пловдивчани можеха да бият с много повече, но Секулич се отчете и с два страхотни пропуска, а Никола Илиев тресна гредата.

Фактически гостите, които през седмицата отстраниха Марибор след майсторско 2:2 в Словения и общ резултат 4:3, играеха с мисълта за предстоящия им сблъсък с гръцкия гранд Панатинайкос в Лига Европа идния четвъртък в Атина. Реваншът е на 1 август на „Колежа”.

Ботев Враца – Ботев Пловдив 1:3
Стадион: "Христо Ботев", Враца