0

С лед гол на Амос Юга преди почивката отборът ЦСКА-София се класира за полуфиналите в турнира за купата на България. "Червените" се наложиха с 1:0 на ст. „Васил Левски“ в София срещу Арда Кърджали и станаха третият полуфиналист след Ботев Пловдив и Хебър Пазарджик.

Голът падна в 19-ата мин. Като след изпълнение на заучено положение Хайнц пусна на Линдсет, той с пета продължи към вратарското поле и непокритият Амос Юга лесно се разписа за 1:0.

В 37-ата мин. Станислав Иванов се възползва от неразбирателство в защитата на "червените", напредна и остана сам срещу Густаво Бусато, който спаси удара на нападателя на Арда.

Минута преди изтичане на редовното време Станислав Иванов пусна към резервата Борис Тютюков, който по диагонала стреля покрай вратата на "армейците".

В четвъртък е последният 1/4-финал в Разград, повторение на миналогодишния финал за Купата: Лудогорец – ЦСКА 1948.
Купа на България, 1/4-финал:

ЦСКА - Арда (Кърджали) 1:0 (1:0)

Ст. „Васил Левски“, София

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Иван Турицов (74-Мартин Стойчев), Юрген Матей, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц  (69-Емануел Шакич), Матиас Фаетон, Данило Асприля (84-Станислав Шопов)
Арда: Анатолий Господинов, Деян Лозев, Пмален Крачунов, Джелал Хюсеинов, Принц Окезие, Илия Юруков (69-Иван Тилев), Лъчезар Котев (86-Борис Тютюков), Станислав Иванов, Борислав Цонев (46-Абубакар Тунгара), Иван Коконов (59-Ел Мами Тетах) Тонислав Йорданов

голмайстор 1:0 Амос Юга 18

жълти картони: Амос Юга (ЦСКА-София), Деян Лозев (Арда)
главен съдия: Станимир Тренчев

По -рано днес:

Хебър (Пазарджик) - Пирин (Благоевград)        2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Георги Вълчев 45+5-дузпа, 1:1 Иван Тасев 59, 2:1 Шейх Диаманка 90+4