0
Крумовград е в серия от 15 мача без загуба  и това вкара „сините“ в историята. Няма друг дебютант, който да е оцелял толкова дълго време в елита. Нещо повече – серията не е приключила и може да се подобри. А това ще донесе още едно постижение за Станислав Генчев и компания. Тимът ще стане №1 за сезона в поредни мачове без загуба, ако не се издъни срещу Левски.
До този момент новаците делят първото място заедно с Лудогорец и ЦСКА. И двата гранда обаче вече не са в играта, след като приключиха успешните си серии. Трябва да отчетем също, че Станислав Генчев има доста добър баланс от сблъсъците с бившия си тим. Той включва 4 победи над Левски, само 1 равен и 2 загуби.
Днешният двубой с Левски пък ще е специален за вратаря на Крумовград – Янко Георгиев. Той ще запише мач номер 200 в Първа лига. Дебютът му в елита бе на 15 март 2013 година в мача Черноморец – Ботев Пд 1:2, като тогава пази за „акулите“. След това кариерата му премина през другия бургаски тим – Нефтохимик, Септември Сф, Ботев Пд и Пирин преди да стигне до Крумовград. Следващата суха мрежа, която постигне, ще бъде 60-та за него в елита. През настоящия сезон той не позволи да му вкарат гол в цели 10 срещи. Така изравни върховото си постижение по този показател от сезон 2021/22. Тогава записа 10 сухи мрежи като страж на „орлетата“ от Пирин.