0

Л окомотив Пловдив пребори Арда и стартира успешно сезон 2024/2025 в efbet Лига с минималното 1:0 на „Лаута“. В герой и донякъде грешник за „смърфовете“ се превърна Ефе Али, който вкара гола в 41-ата минута, но дълбоко в дългото добавено време на първото полувреме беше изгонен след спречкване с Тонислав Йорданов.

Нападателят на Арда също беше изгонен от рефера Драгомир Драганов и двата тима доиграха мача с човек по-малко.

Минути преди червените картони именно Йорданов се разписа във вратата на домакините след отличен пас по земя от Борислав Цонев, ала след дълго преразглеждане реферите отмениха гола поради засада на офанзивния футболист на Арда.

Локо Пд победи Арда на старта в Първа лига
Локомотив Пловдив vs Арда Локомотив Пловдив vs Арда Локомотив Пловдив vs Арда
18

Така Локомотив Пловдив на Любослав Пенев стартира победно първенството, макар Ел Голеадор да не води отбора в тази среща, тъй като беше с наказание и я изгледа от трибуните. От следващия кръг Пенев ще бъде край страничната линия.