0

Л окомотив София зарадва новия си треньор Данило Дончич с победа в първия му мач - 3:1 срещу втория тим на ЦСКА 1948 в контрола на "Арена Царско село".

Мачът обаче не започна добре за "железничарите", които изоставаха в резултата след половин част игра. Тогава бе отсъдена дузпа за "червените", а Мариян Тонев реализира.

В 33-ата минута Карлос Франса изравни за Локомотив, след като бе оставен непокрит пред вратата.

В 55-ата минута "червено-черните" осъществиха пълен обрат, след като Димитър Митков бе точен от дузпа.

Двадесет минути преди края на срещата Митков вкара второто си попадение в мача, с което оформи и крайното 3:1.

След паузата на Локомотив София му предстои столично дерби срещу Славия.

В друга контрола Ботев Пловдив инкасира загуба от Крумовград с 2:4 на стадион "Христо Ботев", а неофициален дебют начело на "канарчетата" направи старши треньорът Душан Керкез.

Двубоят се игра във формат от 4 полувремена по 30 минути. Срещата започна с попадение за Ботев в 19-ата минута. Реда Рабей центрира отляво по фланга, а новото попълнение на тима Антоан Конте засече топката с глава и отбеляза във вратата на гостите. В 30-ата минута Антоан Бароан удвои преднината за "канарчетата".

До края на първата част Крумовград върна един гол чрез Китан Василев. През останалите две полувремена отборът на Крумовград отбеляза на два пъти чрез появилия се като смяна Димитър Тонев, а в самия край на двубоя Александър Колев вкара за 4:2.

Старши треньорът на отбора Душан Керкез използва всички налични смени в двубоя.