0

Л удогорец победи Хебър с 3:1 в последния мач от 15-тия кръг на efbet Лига. Домакините от Разград направиха силен мач и не поставиха под съмнение успеха. Играчите на Георги Дерменджиев отправиха общо 16 точни удара във вратата на Игонен, който се отчете с 13 спасявания.

Шампионите поведоха още в 11-ата минута, когато Текпетей се разписа за 1:0, а в 37-ата Аслак Фон Витри удвои.

Гостите нямаха почти никакви ситуации, но в 86-ата минута успяха да върнат едно попадение. Тогава Стефан Цонков се разписа с глава.

Надеждата на Хебър трая само 2 минути преди Рик Джонатан да оформи крайното 3:1.

Сред 11-те на домакините имаше една голяма изненада и тя бе свързана с Тодор Неделев, който бе на терена от първата минута. Капитанът Антон Недялков пък остана на пейката, а в негово отсъствие с лентата излезе не Текпетей, а Якуб Пьотровски.

С успеха Лудогорец измести Левски от четвъртото място в класирането. Разградчани имат 27 точки, а "сините" са пети с точка по-малко. Хебър е девети с 19 точки.