0

О тборът на ЦСКА 1948 допусна минимална загуба с 0:1 от гръцкия Панатинайкос в контролна среща, която се игра в Австрия.

Единственото попадение в мача падна малко преди на първото полувреме, когато Димитрис Калосмакис засече полувисоко центриране и отклони топката във вратата на Даниел Наумов.

За ЦСКА 1948 загубата от Панатинайкос е втора поредна в контролите в Австрия - в предната контрола тимът, воден от Рибарски, загуби 2:3 от Динамо Загреб. В предишните 2 мача от лятната подготовка ЦСКА 1948 има победа (над румънския Сепси) и равен (с Марибор). Прави впечатление, че "червените" имат доста неприятна серия без победа, увиснала още от предишния сезон - нито една в последните 10 мача в Първа лига и за Купата на България (8 хикса и 2 загуби), плюс сега със само една в 4-те контроли.

Мачът срещу ПАО започна здраво – още в осмата минута можеше да стане бой.  Антонио Вутов влезе по-твърдо в краката на Рубен Перес, испанецът го удари с ръка в лицето, макар и неволно, след което потърси обяснение от падналия на земята българин.

В 40-ата минута гърците пробива отляво,  Бернард центира с десния крак и юношата Калосмакис с бедро прати топката в мрежата на Вутов.

През вторите 45 минути темпото на игра спадна още, започнаха обичайните за контрола масови смени.

Стартовият състав на ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Ерденис Гурища, Симеон Петров, Елитон, Том Рапнуи, Емил Ценов, Ивайло Чочев, Бирсент Карагарен, Антонио Вутов, Педриньо, Валентин Йосков.