0

С обрат до 2:1 шампионът Лудогорец отстрани последния в класирането на Първа лига Спартак Варна на своя стадион в Разград. "Орлите" елиминираха "соколите", като станаха вторият полуфиналист за Купата на България след Локомотив София.

По-късно днес другият варненски отбор в елита Черно море гостува в третия четвъртфинал на ЦСКА-София, а утре е последният мач от тази фаза между Арда и ЦСКА 1948.

Шампионът Лудогорец се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол с доста пот и усилия.

С два красиви гола Лудогорец обърна 2:1 Спартак и е на полуфинал за Купата (ГАЛЕРИЯ)
Лудогорец Спартак Варна Купа на България Лудогорец Спартак Варна Купа на България Лудогорец Спартак Варна Купа на България
89

Изненадващо срещата започна по-добре за гостите от Варна. В 13-ата минута Лерой Микелс имаше много добра възможност да открие резултата, но ударът му с десния крак бе избит в корнер от вратаря на Лудогорец Симон Слуга.

Малко след това домакините създадоха първата си опасност пред вратата на Иван Дичевски, но Игор Тиаго стреля слабо и стражът на "соколите" спаси.

Спартак поведе в 26-ата минута. Родни Антуи напредна по лявото крило и премина покрай бранител на Лудогорец. Топката се отклони от крака на Франко Русо и попадна у Александър Беолусов. Останал на чиста позиция, молдовският национал не сбърка за 0:1.

В ответната атака Лудогорец можеше да изравни, но Тодор Неделев пропусна от отлична позиция. Българският национал получи топката около точката за изпълнение на дузпа, но стреля покрай вратата на Спартак.

Домакините все пак възстановиха равенството в 37-мата минута. Якуб Пьотровски отне топката в близост до тъчлинията. Полякът центрира с външен фалц с десния крак към Кайо Видал, който овладя технично и с удар с десния крак с обръщане матира Дичевски за 1:1.

В началото на второто полувреме 22-годишният Видал можеше да вкара втория си гол в дебютния си мач за Лудогорец, но пропусна очи в очи с Дичевски. В 64-тата минута вратарят на гостите се отличи със спасяване и срещу Бърнард Текпетей, с което запази равенството.

Стражът на гостите обаче нямаше какво да направи в 76-ата минута, в която резервата на Лудогорец Шоу забоде изумително красив гол, с който "орлите" за пръв път поведоха срещу варненските "соколи":  Групер проби отляво и пусна пас във вратарското поле, където бранител на гостите изби. Топката обаче попадна в Шоу пред пеналта, той укроти топката и от въздуха с бомбена тупалка я закова в горния ляв ъгъл на вратата на варненци с рикошет от напречния дирек: 2:1 и полуфинал за шампиона.