0

Г рузинска бригада ще ръководи европейската квалификация между България и Литва, която ще се играе в събота, 14 октомври от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски".

УЕФА определи за главен съдия Гиорги Круашвили. 37-годишният рефер досега не е водил мачове на българския национален тим, но ръководи двубоя между Тотнъм и Лудогорец, завършил с убедителен успех за „шпорите“ с 4:0 в Лондон през 2020 в групите на Лига Европа.

Той е свирил и мач на Литва - при поражението с 0:1 от Люксембург като гост в Лигата на нациите през септември миналата година.

В работата си Круашвили ще бъде подпомаган от лайнсмените Леван Варамишвили и Заза Пипия. Четвърти съдия на мача е Алеко Апциаури.

След пет изиграни мача България и Литва разделят последните две места в група "G" на европейските квалификации с по 2 точки. И двата отбора имат само теоретични шансове да завършат по-напред от четвъртата позиция.