0

Л окомотив (Пловдив) завърши с победа сезона в Първа лига, след като „черно-белите“ постигнаха минимален успех с 1:0 над ЦСКА-София като домакин в двубой от последния 35-и кръг на шампионата.

Единственото попадение в мача на „Лаута“ реализира Петър Андреев още в петата минута.

„Смърфовете“ бяха водени от Константин Мирчев вместо спрягания за следващ треньор на ЦСКА-София Александър Томаш.

Гостите допуснаха четвърта загуба от началото на май след тези от Ботев Пловдив (0:2 за Купата на България), Лудогорец (1:3) и Черно море (0:1), единствено с Крумовград не паднаха - 2:2 в Първа лига.

Двубоят на "Лаута" започна отлично за домакините, които откриха резултата още в петата минута. Бабакар Дион центрира от десния фланг към наказателното поле, където Петър Андреев бе изпуснат от защитата на „червените“ и падайки успя да засече с глава в мрежата на Димитър Евтимов за 1:0.

В 14-ата минута домакините бяха близо и до второ попадение. Андреев се озова на стрелкова позиция отляво в пеналта, шутира силно по диагонала, но стражът на „армейците“ отрази.

Малко след това голмайсторът на „смърфовете“ бе принудително заменен от Кристиян Пешов заради контузия.

Старши треньорът на ЦСКА-София Стамен Белчев призна, че неговият отбор е изиграл двубоя с Локомотив (Пловдив) с основната мисъл за предстоящия бараж за участие в Лигата на конференциите.

„Изиграхме мача с мисъл за баража, който ни предстои в петък“, каза хасковлията.

„Направил съм си изводите на кои хора мога да разчитам и това ще бъде съобщено на ръководството. Всички сме разочаровани, но трябва да си извървим пътя и щом трябва - да минем през бараж, за да играем в Европа.

Нямам предпочитан съперник. Всичко зависи от нас. Ако се представим добре и покажем истинските си възможности, мисля, че не трябва да имаме проблеми“, каза още наставникът на „червените“.

„Радвам се, че доста млади момчета днес направиха дебют. Важно беше за тях да усетят атмосферата в такъв мач. За ЦСКА всеки двубой има значение, но днешният мач нямаше значение за класирането“, заяви Белчев.

Първа лига, първа шестица:

Левски - Лудогорец - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Фабио Лима 48
червен картон: Асен Чандъров (Левски) 84'

Черно море - Крумовград - 3:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Александър Колев 21, 1:1 Васил Панайотов 34, 2:1 Дани Мартин 80, 3:1 Мазир Сула 86

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София - 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Петър Андреев 5