0

Л евски се наложи с 1:0 над излезлия с 10 чужденци в стартовия си състав Ботев Пловдив в късния съботен мач от Първа лига.

Скъпоценното попадение, донесло трите точки, вкара спецът по важните голове на „сините“ Илиян Стоянов в 22-ата мин.

С успеха Левски се изкачи на трето място във временното класиране.

Голяма част от централния Сектор А бе затворена заради наказание на Левски и зрителите бяха изпълнили секторите В и Б.

Головата атака започна от Жереми Петрис, който изведе Роналдо отдясно, бразилецът подаде остро към далечната греда, където Илиян Стефанов изпревари Роберто Пунчец и закова топката в мрежата на Хидайет Ханкич.

В 55-ата мин. шут на Ивелин Попов бе блокиран от защитник на Ботев. След изпълнението на корнера Илиян Стефанов продължи с глава топката, при далечната греда Цунами отблизо не успя да уцели очертанията на вратата.

В 62-рата минута Мохамед Брахими от гостите отправи хубав диагонален удар отляво, но топката мина покрай левия стълб на вратата на Пламен Андреев.

Само след 2 мин. резервата на пловдивчани Николай Минков заби топката в мрежата на Левски с плътен шут в горния ляв ъгъл на вратата на домакините, но след намеса на ВАР съдиите и гледане на ситуацията от главния рефер Станимир Тренчев попадението не бе признато заради нарушение на Елвис Ману срещу Цунами от "сините".

В 85-ата минута Уелтън от Левски проби отляво и нанесе техничен удар, париран от вратаря на Ботев Ханкич.

В добавеното време на мача Филип Кръстев стреля високо над вратата от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В ответната атака удар от Антон Бароан от гостите от фал се отби в стената.

"Сините" ще гостуват на Славия в сряда в отложен мач от първенството.

Левски - Ботев (Пловдив) 1:0 (1:0)

стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов"

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис (46 - Абдулахи Шеху), Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Филип Кръстев, Георги Миланов (69 - Адриан Краев), Уелтон, Роналдо, Илиян Стефанов (88 - Келиан ван дер ), Ивелин Попов (69 - Марин Петков);

Ботев: Хидайет Ханкич, Рой Херман (58 - Николай Минков), Па Конате (58 - Димитър Тонев), Виктор Генев (77 - Мартин Секулич), Роберто Пунчец, Дилан Мертенс (46 - Мохамед Брахими), Самюел Супрайен, Реда Рабей (77 - Токукво Нади), Емануел Току, Антоан Бароан, Елвис Ману

За Левски - Илиян Стефанов, Андриан Краев, Абдулахи Шеху
За Ботев - Антоан Бароан, Виктор Генев, Реда Рабей, Мартин Сакулич, Хидайет Ханкич

Мачове от 13-ия кръг в Първа футболна лига:

Събота, Славия - Септември София            1:0, Левски - Ботев Пловдив                 1:0

неделя: Ботев Враца - Арда Кърджали, ЦСКА 1948 - Черно море

понеделник: Спартак Варна - Локомотив Пловдив, Лудогорец - ЦСКА-София

от петък: Хебър - Локомотив София             3:2, Пирин - Берое                       0:0

1. ЦСКА 1948                 12    8   2   2   22:10   26 точки
 2. ЦСКА-София                10    8   1   1   18:6    25
 3. Левски (София)            10    8   0   2   20:4    24
 4. Лудогорец (Разград)       10    7   2   1   30:6    23
 5. Черно море (Варна)        11    7   1   3   14:11   22
 6. Локомотив (Пловдив)       11    7   1   3   12:9    22
 7. Славия (София)            11    7   0   4   13:8    21
 8. Локомотив София 1929      13    6   3   4   18:14   21