0

А рда (Кърджали) ще играе бараж за участие в турнира Лига на конференциите, след като победи Ботев (Пловдив) с 3:0 като гост в среща от последния 36-и кръг на Първа лига.

Кърджалийският тим  завърши на седмо място в крайното класиране с актив от 58 точки, колкото има и осмият Славия, но "белите" са с по-лоши показатели в директните двубои.

В Пловдив за Арда вкараха Светослав Ковачев (2) и Ласана Ндиайе.

Ботев приключи на десетата позиция в подреждането с 36 точки.

Арда нямаше проблеми на стадион „Христо Ботев“ срещу домакините, излезли предимно с момчета от собствената школа.

В 32-ата минута играчите на Александър Тунчев поведоха в резултата с гол на Ковачев след заучено разиграване от фаул.

Четвърт час преди края Арда стигна до второ попадение. Играчите на Ботев не успяха да изнесат топката пред собственото си наказателно поле и тя падна на крака на Светослав Ковачев, който с прецизен фалцов удар по земя намери долния ляв ъгъл на Смъркалев: 0:2.

В 81-ата минута резервата Ласана Ндиайе сложи точка на спора, изведен сам срещу вратаря на „канарчетата“.

Така Арда стигна до баража за участие в турнира Лига на конференциите, където ще се изправи срещу четвъртия в крайното класиране от първата шестица в първенството (Левски или ЦСКА 1948).

Двубоят между двата тима първоначално трябваше да се играе в неделя (11 юни), но от футболната централа промениха датата и баражът бе изместен за събота (10 юни) от 19:00 часа, като тимът от Кърджали ще е гост в тази среща.

Първенство на България по футбол, среща от 36-ия кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Пловдив) и Арда (Кърджали):

Ботев (Пловдив) – Арда (Кърджали) 0:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Светослав Ковачев 32, 0:2 Светослав Ковачев 75, 0:3 Ласана Ндиайе 81

стадион: „Христо Ботев“, Пловдив

зрители: 10 000

главен съдия: Станимир Тренчев

жълти картони: Мартин Ситев, Милен Желев (Ботев Пловдив); Джуниет Али, Деян Лозев (Арда Кърджали)

Състав на Ботев (Пловдив): Стефан Смъркалев, Мартин Христов, Станислав Работов (70 – Божидар Сидеров), Мирослав Георгиев, Константин Павлов (46 – Емил Найденов), Красиан Колев, Мартин Ситев (70 – Монир Ал Бадарин), Димитър Папазов (40 – Даниел Гичев), Лъчезар Балтанов, Димитър Балинов, Станислав Петков (54 – Добромир Павлов)

Състав на Арда (Кърджали): Анатолий Господинов, Джуниет Али (74 – Деян Лозев), Умар Сако, Абубакар Тунгара, Милен Желев, Преслав Боруков (78 – Ласана Ндиайе), Светослав Ковачев (82 – Ел Мамни Тетах), Иван Коконов, Радослав Цонев (78 – Станислав Дюлгеров), Алекс Петков, Станислав Иванов (74 – Иван Тилев)

Първенство на България по футбол, Първа лига, от седмо до десето място:

Ботев (Пловдив) - Арда - 0:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Светослав Ковачев 32, 0:2 Светослав Ковачев 75, 0:3 Ласана Н'Диайе 81

Славия - Локомотив (София) - 2:0 (0:0)

голмайстори: 1:0 Владимир Николов 88, 2:0 Роберто Райчев 90