1

Л евски се наложи над Лудогорец с 1:0 в последния кръг на Първа лига в мач за публиката. Победното попадение за "сините" вкара Фабио Лима.

Шампионите играха с много футболисти от втория си отбор, след като еуфорията в Разград след поредната титла вече отмина, а чужденците очевидно са се прибрали за летните си ваканции.

Това бе едва петата победа за Левски срещу "орлите" за първенство, а и последен мач за треньора на тима Николай Костов, щаба му, капитана Николай Михайлов и вероятно централния нападател Рикардиньо.

Последната победа на "сините" над Лудогорец бе през 2016, като оттогава имаше 24 срещи без успех за столичани.

Първото полувреме не предложи много интересен футбол, като почти липсваха положения пред двете врати. В 18-ата минута Спас Делев направи пробив, като Келиан ван дер Каап не успя да изчисти топката, която попадна в Клод Гонсалвеш, който стреля покрай десния стълб.

На полувремето Николай Костов смени вътрешните си халфове Охене и  Митков с по-офанзивните Патрик Мислович и Евертон Бала.

Левски заигра много по-агресивно, а Фабио Лима откри резултата още в 48-ата минута. Той бе изведен чудесно отдясно от Джавад Ел Джемили и стреля, като от  левия дирек на вратата топката влетя в мрежата.

В 52-рата минута Галчев ме близо до втори гол, но ударът му от волен мина над напречната греда. След това вратарят Дамян Христов спаси удари на Ел Джемили и Марин Петков.

В 83-ата минута игралият отлично Мислович изведе Чандъров, който стреля в десния стълб. Малко след това Чандъров падна на земята при единоборство, но изрита с бутоните Николай Николов от гостите и бе изгонен с директен червен картон от съдията Крисиян Колев.